بیشترین تفاوت چرم گاوی و چرم بزی

چرم طبیعی

آیا تفاوت چرم گاوی و چرم بزی را می دانید؟ محصولات چرم طبیعی در انواع مختلف تولید می شود که شناخت نوع چرم تشخیص اصالت محصول را مشخص میکند. در این مقاله به بررسی این مورد می پردازیم تا راهنمای خوبی برای خریداران عزیز باشد. برای اینکه این تفاوت رو بدانید بهتر است با انواع چرم آشنا شوید.

 

 

چرم گاوی بهتر است یا چرم بزی؟
چرم گاوی بهتر است یا چرم بزی؟

انواع چرم طبیعی گاوی و بزی

در دسته بندی انواع چرم طبیعی، سه دسته چرم به صورت، چرم سبک/ چرم نیمه سنگین / چرم سنگین وجود دارد. این دسته بندی به جثه حیوانی که برای چرم از آن استفاده شده است برمیگردد. چرم بز در دسته چرم سبک/ چرم گوسفند در دسته چرم نیمه سنگین / چرم گاو در دسته چرم سنگین قرار دارد.

جثه حیوان اندازه یا جلد چرم بدست آمده از پوست آن را مشخص میکند. هر چه چثه بزرگتر باشد جلد بزرگتر خواهد بود و دورریز کمتری برای ساخت محصول خواهد داشت. از این نظر قیمت چرم های بزرگتر بیشتر خواهد شد. هر جلد چرم بز حداقل ۶ پا تا ۱۲ پا می باشد(واحد اندازه گیری چرم پا). هر جلد چرم گاوی حداقل ۱۸ پا تا ۵۰ پا است.

چرم گاوی گرانتره یا چرم بزی؟

جدا از نوع دباغی و فینیشینگ (رنگ آمیزی و پرداخت)چرم، چرم گاوی از چرم بزی گرانتر است.

بیشترین تفاوت چرم طبیعی گاوی با چرم طبیعی بزی در چیست؟

اگر از لحاظ ضخامت، درشتی و نرمی این دو چرم را مقایسه کنیم؛ بسته به نوع دباغی چرم مخصوص تولید کیف، دستکش و یا محصولات دیگر؛ نازک یا ضخیم بودن، چرم بزی در هر صورت نسبتا نرم و لطیف می باشد. از نظر انعطاف پذیری و نرمی چرم بزی نرمی و لطافت بیشتری به نسبت چرم گاوی دارد. به عبارت بهتر چرم گاوی خشگ تر و سخت تر است.

چرم گاوی

ایستایی و مقاومت بیشتر دارد و برای محصولاتی مانند انواع کیف اداری چرم، کیف لپ تاب، کیف پول مردانه و زنانه، کمربند، کیف دوشی، جاکارتی و… استفاده میشود.

چرم بزی

بدلیل نرمی و لطافت و انعطاف پذیری بالا برای تولید محصولاتی زنانه مانند کیف مجلسی، کیف لوازم آرایشی، دستکش، پالتو، کت چرم و …. استفاده میشود.

دباغی یا فیشنیشینگ چرم

با توجه به سلیقه های مخلتف مشتریان، فینیشینگ چرم تنوع زیادی دارد. طرح هایی مانند چرم ساده، چرم گاوی فلوتر، چرم گاوی شرانک، چرم گاوی اشبالت، چرم گاوی الگانت،چرم گاوی میلینگ، چرم چاپ سوسماری، چاپ پوست ماری، چاپ کروکودیلی، چاپ سنگفرشی، چاپ دایموند و غیره تولید کرد.

امیدواریم در مقاله اطلاعات مفیدی جهت شناخت نوع چرم طبیعی در اختیار شما قرار داده باشیم. محصولات سایت از چرمهای طبیعی بوده و قابل اطمینان.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *