اهمیت فروشگاه اینترنتی صنایع دستی

اهمیت فروشگاه اینترنتی صنایع دستی

اهمیت فروشگاه های اینترنتی صنایع دستی زمانی بیشتر مشخص میشود که بدانیم تولید کنندگان صنایع دستی برای فروش محصولات خود با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

اهمیت فروشگاه اینترنتی صنایع دستی
اهمیت فروشگاه اینترنتی صنایع دستی

اهمیت فروشگاه اینترنتی صنایع دستی

شاید بهترین دلیل برای اهمیت فروشگاه اینترنتی صنایع دستی، خرید کردن در هر زمان و مکان بدون صرف وقت و جستجو برای پیدا کردن جنس مورد نظر باشد. در این میان بررسی قیمت کالاها، تنوع، توضیحات مورد نیاز در مورد کالا و مزایای زیاد دیگر می تواند از مزایای خریدهای اینترنتی باشد.

این اهمیت تا آنجاست که یکی از دغدغه های بسیاری از مشاغل سنتی، که داشتن یک مغازه لوکس و بزرگ جز اولویت های کاریشان بود؛ امروز تلاش برای داشتن فروشگاه اینترنتی را احساس کرده اند. در این میان تولید کنندگان صنایع دستی وضعیتی دیگر دارند. در حالت عادی چون این عزیزان اغلب یک کارگاه کوچک برای خود دارند شرایط فروش گسترده و استفاده از فروش محصولات محدود است. برای همین فروش مستقیم کمتری دارند چون تمرکز اصلی خود را بر تولید میگذارند. اشخاص واسطه که محصولات آنها را در مغازه خود به فروش می رسانند؛ سود ناچیزی از فروش را به تولید کننده اصلی محصول خواهند داد. برای همین توسعه و درآمد این نوع از محصولات به دلیل سود به نسبت عاید شده به شخص مغازه دار کمتر است.

از آنجا که دست سازه های هر جامعه و کشوری یکی از هنرهای اصیل آن منطقه به حساب میآید؛ و ترویج، فکر، هنر، ذوق، احساس و توانایی آنها محسوب میشود بنابراین سودآوری در این بخش از تولیدات بسیار حائز اهمیت است.

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی راهی برای تحقق این مهم برای تولید کنندگان است. هزینه داشتن یک مغازه در بهترین محل، پرداخت اجاره محل، انبارداری و بسیاری از مسایلی که یک فروشگاه واقعی دارد، وجود ندارد(یک زمان مشخص فروشگاه باز است و برای خرید کردن باید در محل فروشگاه حاضر بود). امکان دیده شدن محصولات در چنین فروشگاههایی بسیار زیاد و بصرفه تر است. در ضمن اطلاعاتی که یک فروشگاه اینترنتی می تواند در اختیار خریدار محصولات قرار دهد بسیار بیشتر خواهد بود.

حال تصور کنید شما محصولات خود را برای صادرات و فروش برون مرزی در نظر داشته باشید

در حالت سنتی باید فروشگاه داشته باشید تا خریدار خارجی به محل بیاید و از شما خرید نماید. پر واضح است که این نوع فروش سنتی چه مشکلات و چه مزایایی دارد. اگر شما فروشگاه اینترنتی صنایع دستی که امکان خرید برای مشتریان خارجی را داشته باشد؛ دیگر نیاز به حضور مشتری در محل شما نیست. فروش شما با کمترین هزینه و بهترین نتیجه خواهد بود. در حالی که تبلیغ هنر و استعداد کشورتان برای دیگر کشورها هم خواهد شد.

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی بازارهای داخلی و خارجی را پوشش داده و در فروش و رونق این دست از کالا ها بسیار تاثیرگذار خواهدد بود. چنین فروشگاهی می تواند فرصتی برای تولید کنندگان و صنعتگران در حرفه خود باشد.

فروشگاه اینترنتی صنایع دستی هنرمندان ایرانی، با توجه این نیازها در جهت تولیدات خانگی که بخش مهمی از صنایع دستی یک کشور به حساب میآید؛ بوجود آمده و سعی در گسترش این رسالت خود دارد. توجه به این تولید کنندگان که برای فروش محصولات خود با مشکل مواجه هستند یا اگر فروشی داشته باشند محدود و خریداران کمی برای محصولشان وجود دارد. یکی از مهمترین فاکتورها برای فروش یک محصول، دیده شدن آن توسط افراد است هر چه تعداد این افراد که محصول را میبینند بیشتر باشد امکان خرید بیشتری وجود دارد. چیزی که در تولیدات خانگی کمتر وجود دارد. اما یک فروشگاه اینترنتی در بستر اینترنت این امکان را برای دیده شدن به افراد مختلف فراهم میآورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *